Jet Peel

Jet Peel

Jetpeel Nedir?
Patentli, yüksek teknolojiye sahip Jetpeel sistemi; temelde doğal gazlar (hava, O2, vb ) ve serum fizyolojik kullanılarak süpersonik jet akımlarla uygulanan ağrısız bir tedavi yöntemidir.

Jetpeel, derin temizlik, nemlendirme, oksijenizasyon ve mikrosirkülasyonun etkilerinin toplamı ile cilt yenileme yapar. Bu teknoloji tek başına kullanılabildiği gibi farklı cilt yenileme uygulamalarıyla (RF, Lazer, ) birlikte kullanılarak da sonuçların etkinliğini arttırılmaktadır.


Jetpeel tedavileri cilt üzerinde aynı anda 5 farklı etki gösterir:

* Süpersonik jet akımlarla serum fizyolojik ve oksijeni cildinize uygular.
* Gözenekler açılır.
* Cilt yüzeyinde peeling yapar.
* Ciltte mikro dolaşım imkanı sağlar.
* Tedavi sonunda cilt olduğundan daha canlı, parlak ve genç bir görüntüye sahip olur.

Jetpeel Nasıl Çalışır?
Özel tasarlanmış handpiece’i sayesinde basınçlı hava ve serum fizyolojiği birleştirip, cilt yüzeyinde supersonik jet akımlarla mekanik peeling yaparak, cildin bakımını ve yenilenmesini sağlayan; ilaç, vitamin ve destekleyici maddelerin cilt yüzeyine ve alt katmanlarına geçişini hızlandıran bu yöntem, son yılların doğal ve etkili teknolojisidir.

Bu supersonik akımlar; ürünlerin cildin derinlerine kadar yedirilmesini sağlarken, aynı anda cilde mikro masaj yapar. Ayrıca gözenekleri açarak, yıllar boyunca doğal olarak orada birikmiş parçaların ve ölü derinin nazikçe uzaklaştırılabilmesine imkan veren bir cihazdır.

Hangi Koşullarda Jetpeel Uygulaması Yapılır?
Kozmetik amaçlı cilt detoxu, derin cilt temizliği (gözenek, komedon) ve cilt nemlendirilmesinde kullanılabildiği gibi tedavi amaçlı olarakta yara izleri, güneş ve yaşlılık lekeleri, kırışıklık, aktif akneler, akne izleri, , birçok cilt hastalığında ve açık yaraların tedavisinde de kullanılabilen bir sistemdir.


Jetpeel Uygulaması, Vücudun Hangi Bölgelerinde Kullanılır?

Jetpeel tedavileri daha çok yüze, boyuna ve dekolte alanlara uygulanmaktadır. Ancak vücudun derin temizleme ve nemlendirme gerektiren diğer alanları içinde kolaylıkla uygulama yapılabilmektedir. (el, ayak, göğüs, sırt ve dirsekler için)

Jetpeel Tedavi Sıklığı ve Seans Sayısı
Tedavininin süresi ve sıklığı, doktor yada uzman terapist tarafından hastanın problemine bağlı olarak belirlenir. Jetpeel tedavileri minimum 10, maximum 30 günde bir uygulanır.

Jetpeel Tedavileri Sonrasında Nasıl Görünür ve Hissedilir?
Jetpeel uygulamaları esnasında, cilt pembe bir renk alabilir ya da cilt tipine bağlı olarak rengi daha da açılabilir. Ancak tedaviden 15-30 dk sonra, cilt kendi rengine döner ve hastalar hiçbir rahatsızlık hissetmeden günlük aktivitelerine geri dönebilirler. JetPeel tedavilerinin hastanın cilt berraklığı ve parlaklığı üzerindeki önemli etkisi kanıtlanmıştır.
Cildi derinden güçlendiren JetPeel tedavisi tamamen ağrısız ve çok daha hızlı iyileşme süresiyle non-ablatif uygulamalardan çekinen hasta grubuna da güvenle hitap etmektedir.

CİLT TİPLERİNE GÖRE JETPEEL BAKIMLARI:

JETCLEAN
Jetclean, her cilt tipinde uygulanabilen, medikal cilt temizliği yapmamızı sağlayan Jetpeel bakımıdır. Ciltteki yorgun görüntünün ve ödemin atılmasını sağlayan bakımdır. Her cilt tipinde haftada bir uygulanabilir. Bu bakımların süresi 30-40 dakika arasında değişmektedir.

JETCARE
Cildi canlandıran ve güçlendiren Jetcare bakımları genellikle genç ciltlerde uygulanır. Özellikle ergenlik döneminden kaynaklanan sivilce ve akne problemlerinin giderilmesi ve cilt yapısının korunmasında uygulanan medikal bakımlardır. Bu bakımların süresi 45-60 dakika arasında değişmektedir.

JETAGE
Jetage, yılların etkisiyle ciltte meydana gelen yaşlılık etkilerini gideren, leke, kırışıklık ve sarkmaların tedavisinde, olgun ciltlere yönelik olarak uygulanan Jetpeel bakımıdır. Süpersonik jet akımlarla cilde çarpan su ve havanın derin peeling etkisiyle, cildin ihtiyacına göre belirlenen serumlar, vitaminler yada lazer uygulamalarını içeren kombinasyonlarla antiaging bakım sağlanır. Bu bakımların süresi 75-90 dakika arasında değişmektedir.

KULLANIM ALANLARI:
Temizleme ve Arındırmada
Cilt detoxu
Gentle Peeling
Yüzeyel-orta-derin peeling
Pre-op/Post-op mekanik-medikal cilt temizliği ve bakımı

Anti-Aging Uygulamalarda
Cilt yenileme ve kırışıklık tedavisi,
Foto yaşlanma,
Hiperpigmentasyon,
Poikiloderma,
Doğum çatlakları

Akne-Skar Tedavilerinde
Sebum Regülasyonu ve
Akne ve Skar tedavisi
(her evre)
Post Akne Skar

Cilt Hastalıklarında
Dry skin sendromu,
Psoriazis vulgaris
Sborreheic Dermatitis
Face truncal acnevulgaris

Cerrahi Desteklerde
Medikal Lenf Drenajı Gereken Durumlar:
Yüz ve boyun bölgesinde yapılan estetik operasyonlar sonrası,
Saç ekimi sonrası
Medikal cilt temizliği

İğnesiz Mezoterapi:
Yüz, vücut ve saçlı deride
Ağrısız, acısız, iğnesiz mezoterapi

Kullanım Şekli
JetPeel tedavilerinde kullanılacak farklı gaz ve likit ajanlar “cildin ihtiyacına göre” hekim tarafından belirlenir.

Gaz Ajanlar:
Oksijen
(Cilt Temizleme ve Yenileme)
Karbondioksit
(Mikrosirkülasyon)

Likit Ajanlar:
Serum Fizyolojik,
Vitaminler,
Serumlar ve Ozonlu Su,
İlaçlar ve Destekleyiciler