Selülit Yağı

Ürün AdıSelülit Yağı
Ayscha Kozmetik Spa Malzemeleri DSC 3361Ayscha Kozmetik Spa Malzemeleri DSC 3384
Ürün Kodu0701

Selülit; cilt dokusunda meydana gelen ve cilde “portakal kabuğu” görünümü veren değişimlerin tümüdür. Yani bir hastalık veya rahatsızlık değildir. Ancak tıpta selülit ayrıca; cilt altı yumuşak dokuların enfeksiyonlarını tanımlamada da kullanılan bir terimdir.
Kadınlarda çok daha yaygın görülmektedir. Araştırmalar kadınların %85-98’inde belli bir ölçüde selülit olduğunu göstermektedir.

Selülit kadınlarda yaşanan normal bir süreçtir ve bu nedenle bilim uzun yıllar boyunca selülit tedavisi ile ilgilenmemiştir. Selülitin nedenini belirlemek için yapılan araştırmaların tümü sadece son birkaç yıl içinde gerçekleştirilmiştir. Selülitin etkili tedavi yöntemleri ise çok daha yeni gelişmelerdir. Selülit yüzeyel yağ tabakaları arasında bulunan fibröz bantların kasılması, kısalması sonucu cilt altından derine doğru cildin içeri doğru çekilmeleri şeklinde oluşmaktadır.

Bioscha Selülit Yağının Etkileri Nelerdir ? Nasl Kullanılır?

• Vücudun atıklardan temizlenmesine yardımcı olur,
• Kan dolaşımını artmasına ve ölü hücrelerin yenilenmesine yardımcı olur.
• Oil ve aktif olan O3 ozon, vücutta biriken toksinlerin atılmasına yardımcı olur,
• Cildin nem seviyesinin kullanım sonrasında artmasını,
• Ciltteki mikro sirkülasyonu artırılmasına yardımcı olur,
• Çatlakların onarılmasına yardımcı olur,

Bioscha Selülit Yağı; yağ çözücü etkisi ile cildin altındaki yağı azaltarak derinin sıkıştırılmasına yardımcı olur. Yağ hücrelerini harekete geçirmeye ve hücrelerin içini boşaltmaya yardımcı olan anti selülit solüsyonudur. Sürekli ve düzenli kullanıldığı taktirde vücutta görülülebilir düzelmeler gözlemlenmektedir. Bioscha Selülit Yağı' nı düzenli aralıklarla yapacağınız masaj ile uygulamanız selülit, selülit oluşumunu ve çatlakları azaltacaktır. Deriye nüfus etmesi ile yağ hücrelerini ile direk temas eder. Dokulara etkisi daha önce masaj yapıldığı taktirde Oil etkisi lenf ve kandolaşımının harekete geçmesi ile iki kat daha hızlı ve etkili olduğu bilinmektedir.

Bioscha Selülit Yağı; masaj yolu ile derin dokularda dolaşımın kolaylaşmasını, ritmik masaj sayesinde kolejeni aktif olup, lenf drenajı yapılmasında faydalıdır. Yağ dokusunun hacmini düşürerek ve ödemi çözücü etkiye katkıda bulunarak bu etkilerin güçlenmesine yardımcı olur. Oil etkileri dokulardaki kimyasalların atılmasını ve dokunun sıklığını ve elastikiyeti tekrar yapılandırmasına katkıda bulunurken, bu etki mekanizması haftada 4 defa 30-45 dakikalık masaj uygulaması ile 3 hafta gibi bir sürede tüm vücudun forma girmesine yardımcı olur. Uygulama yapılan bölgelerde ve vücudun tamamında yenilenme olduğunu kısa bir süre içersinde fark etmenize neden olacaktır.

İşlem acısız olup,masaj yapıldığı için seans sonrası kendinizi hafif ve rahatlamış hissedersiniz. Kişisel kullanım amaçlıdır. Özel olarak geliştirilmiş şeffaf formülü ve cilde uyumlu Ph derecesi ile cilde yumuşak ve ipeksi bir görünüm kazandırır. Kimyasal madde katkısı bulunmamaktadır. A ve E vitaminleri ve patentli vitamin grupları ile zenginleştirilmiş
Oil plazması içerir. Kendine has kokusu olan Bioscha Selülit Yağı doğallığa ek olarak koku verici, koruyucu, renklendirici hiçbir sentetik ve kimyasal katkı maddesi içermemektedir.